Moda Kavramı

Moda Kavramı

Bir moda düşünün, sizin Ayet kimliğinizi ayak altına alır kızına tayt giydirir bonesiz görünen saç moda olgusu oluşturur. Açık bilekli kendini tesettürlü sanan kızlar furyası etrafı kaplar.

Ha birde şu var artık pantolon giymeyen örtülü kız görmek çok zor hale geldi ülkemizde.

Bunu da tesettür modası diyerek yaptırır modacı. Senin ayetin onun umrumda bile olmaz, onun işi gücü paradir dünyalıktır. Kahrolsun ABD diyoruz ya hani, hah işte burda durun çünkü batının emelleri buydu, Müslüman Kuran okusun ama anlamasın, Müslüman TV izlesin okumasın, Müslümanın elinden Kuranı alamayız ama ondan soğutacak çareler aramalıyız diyor adamlar siz kahrolsun ABD Avrupa diye boş boş bağırırken. Niye bu modacılara düşman değilsiniz, neden kahrolsun moda demiyoruz diyemiyoruz…
Benim inancım moda değildir, modacılık münafık bir akımın sembolü bence inançla görüntü çeliştiren bir kavram.
Ya Müslüman ve moda kavramını bir araya getiren kişilere ne demeli. Birde Ayet ismi kullanıyor kutsalları kullanarak şirin görünmeye çalışıyorlar. moda Nisa, sefa Merve gibi binlercesini sayabiliriz. Birde diyorlar ki biz üretir satarız kim nasıl giyerse giysin. İslami Moda haline getiren markalarının tamamına bir bakın, çoğu makyajlı topuzlu havalı bir şekilde mankenlik yapmaktadırlar.

Müslüman kadın başka gözlere kendini teşhir ederek mankenlik yapamaz, tesettürlü manken olmaz. Tesettür bir ayet olduğu için ayet bu kadar ayak altına alınmaz…
Bayan mankenler ön planda genellikle, şöyle bir instagrama yazın tesettür diye bakın bakalım neler çıkacak karşınıza, ayetten habersiz bir gençliğin ayak seslerini duyar gibiyim. Kızın oğlun kardeşin yada ablan her ne olursanız olun İslam yıkılmaz bir kaledir. Ama bu kaleyi yıkmak için artık moda silahını ve sosyal medya silahını kullanıyor bu modacılar. Avrupanin yapamadığını Modacılar başarıyor.
Sizin manevi değerlerinizi yavaş yavaş yok etmeye çalışıyor. Çok değil 2000-2005 yılında tesettürlü kadınlar pantolon dahi giymezken, 2019 yılında tayt giyme kısa şeyler giyme bonesiz saç gösterme moda haline geldi. Sanki Ayet tesettürü yanlış açıklamış da, bu modacılar ben Allah’tan daha iyi bilirim diye makas atıyor kumaşa haşa! Unutmayın! Allahın ayeti kıyamete kadar değişmez. Tesettür de değişmez moda olmaz. Ayet dışı kıyafetleri Tesettür diye dikilen, ve İslamla modayı iliskilendirmek için atılan her makas ve her adım vebaldir bilesiniz.
Diyecek sözüm yok, mocacıları zengin eden senin kızın bizim kardeşlerimiz kızımız…
Evde istediğini giy ama sokakta başkasının seni özel yada güzel görmesine gerek yok, Müslüman erkek kıskanç erkektir.

 • Hadis-i Şerifte Buyuruldu ki:
 • Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: “Üç kişi vardır, kıyamet günü Allah onlara nazar etmez: Anne ve babasının hukukuna riayet etmeyen kimse, erkekleşen kadın ve deyyus kimse.”

Nesai, Zekat 69, (5, 80)

 • Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: “Kıskançlıktan bir nevi var ki Allah sever, bir kısmı da var ki Allah onu sevmez. Allah’ın sevdiği kıskançlık, kişinin (mehariminden haram kılınmış bir fiil görmesi ile) şüphe halinde duyduğu kıskançlıktır. Allah’ın sevmediği kıskançlık, şüphe olmadan kıskançlık duymasıdır. Aynı şekilde bir kısım gurur vardır ki Allah hoşlanmaz, bir kısmı da var, Allah hoşlanır. Allah Teala’nın sevdiği gurur, kişinin savaş sırasında ve sadaka verme esnasında nefsine güvenerek duyduğu gururdur. Allah’ın buğzedip sevmediği gurur ise, taşkınlık ve övünme sırasında duyduğu gururdur.”

Kaynak : Ebu Davud, Cihad 114, (2659), Nesai, Zekat 66, (5, 78)

Unutmayın ki sizi sırat köprüsünden moda değil Allahın emirleri geçirecek. Moda peşine düşmeyin inanın moda ve sosyal medya Avrupa’dan daha zehirli, siz farkında değilsiniz ama yavaş yavaş ahlakınız manevi değerleriniz örf adet ve kültürlerimiz kayıp gidiyor. Komşuluk ilişkileri akrabalık bağları kopuyor. Lütfen Fe eyne tezhebun (Nereye Bu Gidiş? Tekvir Suresi 26 ) ayetini beyninize bunyenize ruhunuza iyi yerleştirin.
Çünkü gerçekten ama gerçekten nereye bu sorumsuz gidişler, edep ahlak kavramı!
Derin derin düşünün kızınıza oğlunuza kendinize bir bakın ayetin neresinde yaşıyorsunuz?
Gündelik hayatınızın ne kadarında Allahın emirleri var?

14.04.2019 Cumartesi

Mustafa Kuş @mustfakus

“Moda Kavramı” üzerine 3 yorum

 1. Selamün Aleyküm kıymetli Mustafa kardeşim yazdıkların çok doğru malesef Müslümanlığımızın hali. Kapalı hanımlar açık hanımlardan daha fazla giyimi kuşamı gösterişli hale geldi.
  Selam ve dua ile

 2. Slm.alk değerli kardeşim
  Okadar doğru ki döyledikleriniz,
  Rabbim bizleri de yavrularimizida tüm ümmetide bu kötü akimlardan korusun, uyanik müslümanlardan eylesin amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir